Rehabilitacja z ZAZ

Opublikowano: 2022-05-05 11:23, Numer artykułu: 53455 , Autor: K.Ciężki

Rehabilitacja ruchowa jest bardzo ważnym ogniwem we wspomaganiu osób niepełnosprawnych, dlatego organizując różne jej formy staramy się w ZAZ Bydgoszcz, poprawiać bądź utrzymywać na zadowalającym poziomie sprawność fizyczną naszych podopiecznych, a w szczególności włączenie tych osób w normalne społeczeństwo.

Do dyspozycji naszych podopiecznych oddajemy wyposażoną w profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny salę, chetnie korzystają z przyrządów do tworzenia różnorakich torów przeszkód, bieżni, platformy do ćwiczeń równoważnych, naukę chodu, rowery i inne. Dodatkowo wykorzystujemy sąsiadujący z nami las, organizując regularne spacery i marsze różnież z kijkami.

W naszej ofercie mamy gry planszowe, oprócz tego, że są źródłem dobrej zabawy oraz umożliwiają spędzenie czasu razem, to również świetny sposób na odpoczynek, oczyszczenie głowy z negatywnych myśli, a co za tym idzie, stanowią świetne źródło nauki zdrowego współzawodnictwa, jednocześnie ćwiczą umysł, pamięć, to super sposób na naukę pracy w grupie.

Podsumowując, staramy się skupić na potrzebach i uczuciach naszych podopiecznych, rehabilitacja osób niepełnosprawnych jest złożonym, wieloetapowym i wielowymiarowym procesem zmierzającym do maksymalnego usprawniania osób dotkniętych niepełnosprawnością. Staramy się aby świat naszych niepełnosprawnych był światem bezpiecznym, bogatym w doznania, pełnym urozmaiconych, pozytywnych bodźców i doświadczeń.